BABA VE OĞUL PAYLAŞIMLARI

15 TATİLDE NELER YAPILABİLİNİR...

 

                   Özellikle anne babası ayrı çocuklar bunu çok fırsata dönüştürebilir. Hayatta babanın etkisi gelecege yol gösterişi rolu yadsınamaz.  15 tatil  diğer çocuklardan daha farklı bir şeye dönüşüyor..

Peki zaten hasret çeken baba ve oğul ne yapabilir bu süreyi nasıl geçirebilir. Babalık oynayarak mı yada bunu bilen cocuk sürekli bitmez bilmez isteklerini bunu kullanarak mı geçer..

Biz en azından böyle geçirmedik bu tatili. 

Sabahları kendimize  15 günlük bir ayrıcalık verdik... ve daha geç kalktık. Gece yatağa girince sabah erken kalkma kaygısı olmadan daha uzun konustuğumuz için sabah da uykumuz bitene kadar :) deliksiz uyuduk. her seferinde ben kalkıp yanda bulunan ofiste çalısma masasında çalısırken ateşin gözlerini ovuşturup kucağıma oturması da ayrıca bir zevkti..

Sabah işlerin acillerini yapıp. Arada "-Babanın az işleri var birazcık kendin playstaion oynarmısın." dediğinde hemen evet demesi benim işimi kolaylaştıran şeydi.

Sonra sı ise mutlaka dışarda gezmeler yada evde yemek yapmalarla geçti ama hep birlikte hiç bir dakika ayrılmadan. 
15 tatilde sinemaya gittik iş görüşmelerine de çocukla kariyer yapılmaz dendiğinde hep bir tuhaf olmustum zaten:)...

yeterki  cocugunuza bunu bir yeriniz oynamadan anlatın....O zaten sizin cocugunuz sizi baska kim anlar ki aynı candan aynı kandan biri anlamazsa...

Spora giderken alt katta bisiklette yada koşu bandında birlikte spor yapıp üst katta ağırlıklarla calışırken asla yukarı çıkmaz ateş. Çünkü o artık biliyor orasının kendi için tehlikeli bir yer olduğunu.  tabi sonra yaptığımız sey ise efsane...

Spordan sonra pzt - çarsamba ise saunaya girip orda ateşin komikliklerini izlemek. Sonra birlikte duşa girmek final bizim için. Sauna demişken hiç tanımadığı kişilerle konusmaya calışması bile bir mizah benim için..

-Abi.. Abi...

Abiden tık yok..

- Abi... Abi... bir volum daha artırarak sesini 

Abi:

- efendim

Biz spile gittik mangal yaptık. Abide artık bu sogukta  mangal mı olur diye konuya giriyor

 Ates. Sucuk ekmek

sonra sohbete dahil olanlar mı dersiniz kaçıp canını kurtaran mı :))

 

Sonra alışıyor tabi bu birlikteliğe ...Bu defada ne sen göndermek istersin ne o ayrılmak ister. Kaldın mı sonraki gün koskoca evde tek başına bir daha anlıyorsun hayatta neyin var neyin yok. En ederin en güzelinin kokusu nasıl da yapışmıs evine yatağına içine. Ama bilirsin zaten o hep senin hep senindi zaten..

15 tatil de birlikte böyle 1 gün gibi hızlıca geçti darısı...yaz tatiline